Tesettür Gelinliklik Modelleri ‘nde genellikle ipek organzeler, İpek taftalar, ipek şantuklar, ipek satenler seçilir ise çok daha akıcı çok daha zarif tesettür gelinlik modeline sahip olabilirsiniz.

Örneğin fransız dantellerinde çok iri desenlerin dışında daha zarif modeller seçilirse tesettür gelinliklere daha ayrı bir hava ve kalite katacaktır.

Genellikle belirttiğimiz gibi abartıdan kesinlikle kaçınılmalı zarif ve akıcı dökümlü yumuşak ve kaliteli kumaşlar seçilmelidir.

Tesettürlü gelinlikler de kesim olarak kulplu modeller tercih edilmeli örneğin dupon saten biraz daha sert bir kumaştan seçilir ise kulplu kesimde kişiye daha çok yakışacaktır.

Kilolu bayanların genellikle belden kabartılmış belden pileli modellerden kaçınması lazımdır. Örneğin yumuşak kumaşlar, dökümlü kumaşlar tercih edilirse gelinliğimiz daha hoş ve daha güzel olacaktır.

Kapalı gelinlik modelleri genellikle balık modelleri tercih edilmeli tabi kişinin fiziğinede uyumlu olması gerekli. Kişi kilolu ise örneğin 42 beden ise ipek kumaş ve dökümlü kumaşlar tercih etmeli. Kişi kendi fiziğine göre gelinlik seçer ise gelinlik daha güzel olacaktır.

Örnek verecek olursak kilolu bayanlarımızın kulplu kesimleri tercih etmeleri gerekir onlara daha çok yakışacaktır. Kaba ve sert kesimlerden kesinlikle kaçınmaları gerekmektedir.

Zayıf ve uzun boylu bayanlar balık giyebilirler fakat zayıf ve kısa boylu bayanlar gelinlik eteklerini biraz daha gösterişli giyebilirler çok fazla dar ve balık model giymemelidirler çünkü basık ve sönük bir görüntü ortaya çıkacaktır.