Güzellik çantanızı hazırlamak için aşağıda size vereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Uçuş kurallarını unutmayın

Uçağa binmeden önce, mutlaka uçuş kuralları hakkında bilgi edinin.

Uçakta yanınıza alacağınız el bagajında ancak, 1 litrelik (20cm x 20cm), ağzı kapalı poşette, her biri en fazla 100 mililitrelik kaplarda olan sıvıları taşıyabilirsiniz.

Bunun için ağzı kapatılabilen buzdolabı poşeti kullanabilirsiniz. Her yolcu başına sadece bir poşet hakkı olduğunu da lütfen unutmayın.

Bundan dolayı, seyahate çıkmadan önce sıvı içeren güzellik ürünlerinizi bavulunuza koymanızı tavsiye ederiz.

Gideceğiniz yeri göz önünde bulundurun

Tropikal veya sıcak iklimli bir bölgeye gidiyorsanız, yanınıza mutlaka sizi, ısı ve nemden koruyacak güzellik ürünlerinizi alın.

Eğer seyahatiniz sırasında resmi toplantı veya davetlere katılacaksanız, bu özel akşamlar için kullanacağınız makyaj malzemelerini yanınıza almayı unutmayın.

Koyu göz makyajı için gerekli malzemeler ve dudağınıza gölge ve parlaklık verecek rujlar işinize yarayabilir.

Yanınıza çok amaçlı kullanabileceğiniz ürünler alın

Fazla yer kaplamaması açısından, yanınıza iki, üç işlemi birden yapabilen ürünler almanızı tavsiye ederiz. Mineral içerikli pudraları ve bazı kozmetik ürünlerini aynı anda gözleriniz, dudaklarınız veya yanaklarınız için kullanabilirsiniz.

Banyo ve vücut ürünleri seçerken de hem şampuan, hem de duş jeli olarak kullanabileceğiniz ürünler seçebilirsiniz.

Ya da sadece saç bakım ürününüzü yanınıza alıp, diğer işlemler için otel odanızdaki ürünleri kullanabilirsiniz.

Eşantiyon veya numunelerden yararlanın

Alışveriş yaptığınız mağazadan, her zaman kullandığınız veya seyahatte işinize yarayacak ürünlerin eşantiyonlarını isteyebilirsiniz veya düşük fiyatlara en küçük boylarını edinebilirsiniz. Bunlar seyahatte size büyük kolaylık sağlayacak ve yükünüzü baya hafifletecektir.

Kırılabilecekleri ayakkabınızın içine yerleştirin

Kırılabilecek parfüm şişelerinizi veya başka kozmetik ürünlerinizi, çoraplarınızın içine koyarak, bavula koyduğunuz ayakkabınızın içine yerleştirebilirsiniz.

Böylece hem bu ürünleri güvenle taşıyacak, hem de yerden tasarruf etmiş olacaksınız.

Tren çantası edinin

Yanınıza almak istediğiniz çok fazla kozmetik ve bakım malzemesi varsa, tren çantası denilen, çok gözlü ve sağlam makyaj çantalarından edinebilirsiniz.

Böylece pudranızı, fondöteninizi, rimelinizi, farlarınızı, fırçalarınızı ve rujlarınızı rahatça koyabileceğiniz ve aradığınız anda bulabileceğiniz bir çantanız olacaktır.