Erkek arkadaşınızın ailesiyle iyi anlaşmanız çok önemlidir.

İlk başta size dikkatli yanaşacak olsalar da sizden nefret etmeleri için bir sebep yoktur. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek mutlu ve iyi bir iletişime sahip olabilirsiniz.

Ne söylememeniz gerektiğini bilin

Her ailenin bazı kaçınılması gereken konuları vardır. Sevimsiz konulardan uzak durmak akıllıca olacaktır. Din, politika gibi gergin konulardan uzak durun.

Sorularına kızmayın

Sevgilinizin ailesi size fazlaca soru sorabilir. Sonuçta sizin hakkınızda mümkün olduğunda çok şey öğrenmeye çalışmak onların görevi. Ne sorarlarsa sorsunlar mümkün olduğunca sakin ve soğuk kanlı durun.

Her soruya mümkün olduğunca saygılı bir şekilde cevap verin. Eğer sizi huzursuz eden bir soru sorarlarsa bu konuda konuşmaktan rahatsız olduğunuzu belirtebilirsiniz.

Onları dışarı davet edin

Sizi ne kadar çok tanırlarsa o kadar çok severler. Aile üyelerini bir yerlere davet etmeniz hoşlarına gidecektir.

Konuşun

Utangaç bir yapınız da olsa aileyle tanışırken sürekli sessiz oturmayın. Siz de onlara sorular sorun, anılarınızı anlatın.

Güzel giyinin

Resmi giyinmenize gerek yok ama temiz ve düzgün giyinmek onları önemsediğinizi gösterecektir. Sade ama özenli kıyafetler seçin ve dekolteden uzak durun. Daha nötr renkler tercih etmek de iyi olacaktır.

Aile toplantılarına gidin

Her aile toplantısına katılmanıza gerek yok ama davet edildiğiniz zaman mümkün olduğunca katılmaya çalışın.

Ortak ilgilerden bahsedin

Sevgilinizle ailesinin ilgilendiği konuları önceden konuşabilir ve tanışma gününde bu konulardan birini seçip sohbet edebilirsiniz.