Efsane

Sanıldığının aksine içecek detoksunda da ihtiyacınız olan protein ve mineralleri alabilir ve sağlıklı olabilirsiniz. Tabii içecek detoksunu bir ay boyunca yapmamalısınız.

Yararları

Bir günlük içecek detoksundan sonra kendinizi mükemmel hissedeceksiniz. Mutlu ve enerjik olacaksınız. Kendinizi daha zayıf, cildinizi daha temiz hissedeceksiniz.

Neden içecek detoksu yapalım ?

Çünkü enerjik olmak için illa ki kafein ve abur cubura ihtiyacınız yok. Üstelik bu yöntem çok daha sağlıklı!

Yöntem

Kendinize bir gün seçin ve evde bir meyve sıkacağınız olduğundan emin olun. Her öğününüz için bir içecek hazırlayın. Bunların yanında bol bol su içmeyi ve meyve yemeyi de ihmal etmeyin.

Ne kullanmalı ?

İstediğiniz meyve ve sebzeleri kullanabilirsiniz. Elma ve havuçla bir baz yapabilir ve istediğiniz meyveleri buna ekleyebilirsiniz. Ispanak, muz, avokado, salatalık, kereviz ve karpuz iyi seçimler olacaklardır. Farklı tatları denemekten korkmayın ve tarifler için internetten ilham alın.

Bu bir detoks

İçecekle geçirdiğiniz günün amacının vücudunuzu atık ve negatif şeylerden arındırmak olduğunu unutmayın ve detoksunuza bütün bir gün uymaya çabalayın. Kahve, süt ürünü ve atıştırmalıklardan (meyve dışında) uzak durun.

Detoks yaptınız, ya sonra ?

Bir defa detoks yaptıktan sonra nasıl sağlıklı beslenmeye yöneldiğinize şaşıracaksınız. Beslenmenizi meyve ve sebze ağırlıklı düzenleyin ve ihtiyacınız olduğunu hissettiğiniz zamanlarda içecek detoksunu tekrar yapabilirsiniz.