Sizde, size uzanan ellerin temiz olmasını istemez misiniz? Elbette ki istersiniz, kendiniz bile etrafınızda ki insanların temiz olmasını beklerken siz bu konuda neler yapıyorsunuz?

Artık birçok kadın manikür ve pedikür işlemlerine çok dikkat ediyor. Bu işlemi sizde evinizde kendinize uygulayabilirsiniz.

İşte yapabileceğiniz Elleriniz için Küçük Tüyolar;

Manikür yaparken sabunlu su kullanmak yerine, çok sağlıklı olan ılık bir zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Ancak tırnaklarınıza cila sürmeden önce iyice silmeniz gerekir çünkü süreceğiniz cila tırnaklarınızdan akar zeytinyağı ellerinizin yumuşamasına sebep olur ve manikür işlemi daha kolay ve sorunsuz geçmesini sağlar.

Zeytinyağından gelen güzelliği her yerde cildinize uygulayabilirsiniz her hangi bir tahriş söz konusu olmaz unutmayın! Güzel ellere sahip olmanın yolu temizlik ve bakımdan geçer.

Ellerimizi gün içerisinde yumuşak sabunla yıkamalıyız akışkan sabunlar her ne kadar rahat kullanılsa da aslında ellerimizi farkında olmadan tahriş eder yıkanan eller mutlaka kurulanmalı, ardından güzel bir kremle iyice kremlenmelidir üç günde bir defa zeytin yağ ile ellere masaj yapılmalıdır.

Hafta içerisinde yorulan ve yıpranan eller dinlenir ve parlaklık kazanır. Sert olmayan bir ponza taşı ile eller hafifçe temizlenir bu işlem ölü derinizi yeniler temizler.

En güzel özelliği ise elinizde olan lekeleri çıkarır küçük bir ipucu olarak ellerinizde mürekkep gibi çıkaramadığınız zor lekeler varsa ellerinizi hiç tahriş etmeden bunlardan kurtulabilirsiniz.

Diş fırçasına biraz macun sürerek mürekkepli olan bölgeye sürün ve işte bu kadar lekeden eser kalamayacaktır.

Hafta iki gün belirleyin, el ve parmaklarınızın egzersiz saati olsun, elleriniz rahatlayacak diri hissedeceksiniz mümkün olduğunca çok sıcak ve çok soğuk sulardan kaçının ellerinizin yıpranmasına sebep olur. Gazete veya kitap okuduktan sonrada mutlaka ellerinizi yıkamanız gerekmektedir bakteriler kâğıtlarda olduğu için daha çok ürer.

Ellerinizin capcanlı görünmesi için güzel bir kür hazırlayalım bunun için bir adet limon, tarçın ve zeytinyağı kullanacağız.

Öncelikle yarım limon suyunu iki çay kaşığı tarçını ve iki çorba kaşığı zeytinyağını bir kâse içinde karıştırın, ellerinizi 15-20 dakika kâsenin içinde bekletin işlem bu kadar basit herkesin evinde bulabileceği malzemelerle ellerimize mükemmel bir bakım sunduk, aynı işlemi ayaklarımız için de kullanmamız mümkün. Sonuç olarak capcanlı el ve ayaklara kavuşursunuz.

Ellerimizin çatlamasını engellemek için ise ufak tüyolar vermek istiyorum, çatlak ellerin asla ıslak bırakılmaması gereklidir.

Küçük bir şişeye bir limon sıkın üzerine iki misli gliserin koyup çalkalayın gece yatmadan önce bu karışımı çatlak olan kısımlara sürüp ovun ellerinizdeki çatlaklar geçene kadar parfümlü el kremlerinden uzak durun çünkü parfümlü losyonların ek olarak tahriş edici bir etkisi vardır.