Enerji verir

Erken yatmanın en belirgin faydalarından biri gün içinde daha enerjik olunmasıdır. Gece ne kadar erken yatarsanız o kadar iyi, 9-10 gibi uyumaya özen gösterin.

Zaman yönetimi yapmanızı sağlar

Ne kadar erken uyursanız o kadar erken uyanırsınız, böylece günden daha çok faydalanabilir ve zaman yönetiminizi daha etkili yapabilirsiniz.

Psikolojinize iyi gelir

Erken yatan kişiler sabahları da, uykularını aldıkları için, daha enerjik ve neşeli olurlar. Güne iyi moralle başlamak da sizi gün boyu mutlu kılar.

Yaşlanmayı yavaşlatır

Yeterince gece uykusu uyumayan insanların göz altlarında morluklar, yüzlerinde çizgiler oluşur. Bu da sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Erken yattığınızda ise hem kendinizi daha genç hisseder hem de daha genç görünürsünüz.

Hastalıklara karşı koruma sağlar

Erken yatmak, obezite, yüksek tansiyon, baş ağrısı, halsizlik, konsantrasyon eksikliği gibi pek çok hastalığa karşı sizi korur.

Kilo kontrolü sağlar

Bazı insanlar ne kadar rejim ve egzersiz yapsalar da kilo vermezler. Bunun nedeni uykularının kalitesiz olmasıdır. Ayrıca, gece geç saatlere kadar uyanık kalmak kendinizi aç hissetmenize ve atıştırmanıza neden olur. Bu da kilo almanıza neden olacaktır.

Güzellik katar

Gerçekten de güzellik uykusu diye bir şey vardır. Erken yatmak cildinize pek çok fayda sağlar. Siz uyurken cildiniz kendini onarır ve yeniler.