Oje sürmek kimi zaman dertli ve zahmetli bir iştir. Bu işin en doğru olan zamanda yapmalı ve bunun için özel vakit ayırmalısınız.

1EVDEN ÇIKARKEN OJENİZİ SÜRMEYİN

Oje sürmek itina ister. Bakımlı ve hoş tırnaklara sahip olmak her kadının isteğidir. Eğer sürekli olarak tırnaklarınıza bakım yapıyor, oje sürmeden dışarı çıkmıyorsanız ojenizi akşamları sürün. Acelece oje sürüp evden çıkmaya çalışmayın, tırnaklarınız berbat görünecektir.

2TIRNAKLARINIZI TEMİZLEMEDEN OJE SÜRMEYİN

Kırmızı ojeyi silip bordo oje süreceksiniz belki tamamen eski ojeyi sürmenize gerek yoktur fakat eğer kırmızı ojeyi silip açık renk bir oje sürecekseniz özenli davranmakta fayda var. Çünkü sürdüğünüz oje oldukça kötü görünecektir.

3TIRNAKLARINIZI DİNLENDİRİN

Eğer oje sürmeden evden çıkmam diyorsanız, evdek aldığınız zamanlar mutlaka ojesiz olmaya özen gösterin. Çünkü tırnaklarınız hava almaz ve sararır. Açık renk oje sürmek sarı tırnaklarla imkansızdır.

4DOĞRU TIRNAK ŞEKLİ VE OJEYİ SEÇİN

Eğer tırnaklarınız doğru şekilde değilse oje sürmeyin. Mesela küt tırnağa en çok yakışa açık renkli ojelerdir. Birde küt tırnakların kenarlarına oje sürülmez tırnaklarınız kötü görünüyor. Tırnak yapınıza en uygun oje stilini uygulayın ve tırnağınıza yakışan oje rengini belirleyin.

5SİLİNEN OJELER

Ojenizi sürekli değiştirin. Aynı renk olsa bile bir oje tırnakta maksimum 3 gün kalmalı. Soyulan ojeler sizin özensiz birisi olduğunuz izlemini verecektir.