Daha uzun ve ince görünmenin püf noktaları

Modayı yakından takip edipte nasıl uzun ve ince olunacağını bilen birçok insan var. Dilerseniz dışarı çıkıp alışveriş yapmadan önce bu kişilerin fikirlerine bir göz atalım.

1-Eğer daha uzun görünmek istiyorsanız duruşunuza dikkat etmelisiniz. Kambur bir şekilde ayakta duran ya da oturan bir kişinin boyu normalinden daha kısa görünecektir.

Bu yüzden ilk olarak duruşunuzu düzeltmeye çalışmalısınız. Omuzlarınız geride dik bir şekilde oturmaya alışırsanız giydiğiniz elbiseler üzerinizde daha güzel duracak ve sizi daha uzun gösterecektir.

2-Saç modeliniz sayesinde daha uzun görünebilirsiniz. Uzun saçlar genellikle boynunuzu örter ve bedeninizle başınız arasında hiç boşluk yokmuş izlenimi yaratır bu yüzden saçlarınızı boynunuzu çok fazla örtmeyecek şekilde kestirirseniz daha uzun görünebilirsiniz. Boynunuz ne kadar görünür olursa boyunuzda o kadar uzun görünecektir.

3-Daha ince olmak sizi daha uzun gösterebilir ama sırf buna göre hareket etmek sağlığınız açısından pekte doğru olmaz.

Kısa boylu ve kiloluysanız odaklanmanız gereken nokta uzunluk değil genişlik olmalıdır. Ne kadar kısa ve geniş olursanız uzun görünmek sizin için bir o kadar zor olacaktır.

4-Alışverişe çıktığınız zaman ekoseli, puantiyeli ya da yatay çizgili kıyafetlerden uzak durun. Daha uzun ve ince görünmek için tercih etmeniz gereken desenler daha çok dik ve ince çizgili ya da balıksırtı desenlerdir.

5-İki ya da daha fazla rengi birbirine uydurmaya çalışıyorsanız bunu dikkatlice yapmaya çalışın. Kemer ya da bunun gibi aksesuarlar kullanıldığında, boyunuz kısa ise, vücudunuzu ortadan ikiye bölmüş ve vücut orantılarınızı iyicene ortaya çıkartmış olursunuz, bu da daha kısa görünmenize sebep olacaktır.

6-Kıyafetlerinizde uzun görünmek için renk seçimi çok önemlidir. Açık ve pastel renkler (pembe, mavi ya da yeşil vb.) sizi daha uzun göstermeyecektir.

Tek renkli bir elbise giyecekseniz beyaz ya da gri gibi renkleri tercih etmelisiniz. Ufak tefek hanımlar için, birbiriyle uyumlu koyu renkler (siyah ve tonları, koyu lacivert tonları, kahverengi, gri vb.) daha uzun görünmelerini sağlayacaktır.

7-Kalın kumaşlar giymemeye özen gösterin çünkü bu tip kumaşlar sizi daha kısa gösterecektir. Kısa boylu hanımlar için pamuklu, keten, polyester ya da hafif kumaşlar çok daha uygun olacaktır.

8-Bol kıyafetlerden sakının. Kapri ya da kanvas gibi bol şortlar giymemeye özen gösterin çünkü bu tarz şortlar sizi daha kısa gösterecektir, bunların yerine dizüstü olan kısa şortları tercih edin. Aynı durum etekler içinde söz konusudur.

9-Uzun görünebilmek için doğru ayakkabıyı seçmek çok önemlidir. Akla ilk gelen şey tabi ki topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabıların yanı sıra rahatlık açısından sandalet, platform ya da dolgu topuklu ayakkabılarda kullanılabilir.

10-Ceket seçiminde kısa boylu hanımlar uzun ve diz seviyesinin biraz altında biten ceketler giymelidirler. Uzun bir ceket giymek sizi daha uzun gösterecektir. Pantolon seçimindeyse mutlaka dar pantolonları seçmeli ve paçalarının ayakkabının topuğuna kadar uzamamasına dikkat etmelisiniz.

Görünümünüzle ilgili ufak tefek birkaç rötuş yaptıktan sonra daha uzun gözükecek ve kendinize daha çok güvenip aynı zamanda da kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen adınızı buraya yazınız.