Zayıf olmak, sağlıklı olmak demek değildir. Son zamanlarda kendinizi iyi hissetmiyorsanız bunun nedeni kilo vermeniz olabilir. Belki de birkaç kilo almanın vakti gelmiştir?

Yiyecekle daha iyi ilişkiler

Birkaç kilo almak beslenmenizin de daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı yemekler, çoğunlukla sanıldığının aksine, mutlaka kilo verdiren yemekler değillerdir. Belki de seçtiğiniz yemekler vücudunuz için faydalı değildirler.

Zayıf olmak uğruna yağ, karbonhidrat gibi besinler almıyor olmak, kendinizi sürekli aç bırakmak size faydadan çok zarar verir. Yemek oranınızı ve yelpazenizi arttırmak, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Daha iyi uyku

Zayıf olmak, uyku kalitenizi düşürür. Biraz daha normal beslendiğinizde, sağlıklı kilonuza kavuştuğunuzda ilk fark edeceğiniz şey çok daha sağlıklı uyumaya başladığınız olacaktır.

Daha az depresyon

Birkaç kilo almak size kendinizi daha iyi hissettirir, depresyona yakalanma riskinizi azaltır. Kilo almak, hormon seviyelerinizi düzenleyeceği için kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Daha yüksek libido

Kilo almak libidonuzda da artışa neden olur. Kilonuzla birlikte hormon seviyeleriniz de azalır ya da artar ve siz kilo aldıkça, kadınlık hormonlarınız (östrojen ve progesteron) dengesini bulacaktır. Böylece libidonuzda da artış olacaktır.

Daha iyi sosyal hayat

Sağlıklı yemek yeme takıntınız sizi sosyal çevrenizden uzaklaştırabilir. Ayrıca mutsuzluk da insanlarla bir arada olma isteğinizi azaltır. Birkaç kilo almak hem daha rahat beslenmenizi sağlayacak hem de moralinizi yükselteceği için sosyal hayatınızın da hareketlenmesini sağlayacaktır.

Vücudunuzu daha çok seversiniz

Sanıldığının aksine, birkaç kilo almak size kendinizi ve vücudunuzu daha iyi hissettirecektir. Daha enerjik olmak, kıyafetlerinizi daha iyi doldurmak, biraz daha iri göğüslere sahip olmak sizi mutlu edecek kendinizi daha çok beğenmenizi sağlayacaktır.

Güzelliğe faydaları

Kilo almak, saçlarınızın ve tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını, daha hızlı uzamasını sağlar. Yanaklarınız daha sıkı ve canlı görünür. Gözleriniz daha çok parlar, cildinizin nem oranı artar ve kendiniz çok daha güzel hissedersiniz.